BİREYSEL PORTFÖY YÖNETİMİ (BPY)

BİREYSEL PORTFÖY YÖNETİMİ (BPY)

Bireysel Portföy Yöneticiliği; finansal varlıklardan oluşan portföylerin her bir müşteri adına, doğrudan veya dolaylı bir menfaat sağlamak üzere vekil sıfatı ile yönetilmesi hizmetidir. NoorCM 2019 yılı itibariyle bu alanda aldığı Sermaye Piyasası faaliyet izni ile yatırımcılarına Bireysel Portföy Yöneticiliği hizmeti sunmaktadır.


VUCA

Dünya artık VUCA (volatility, uncertainty, complexity and ambiguity) dönemine girdi. Oynaklık, belirsizlik, karmaşıklık ve muğlaklık olmak üzere dört elementi bir araya getiren VUCA her alanda olduğu gibi finansal piyasalar için de önem arz ediyor.

Bu anlamda piyasalardaki gelişmeleri yorumlamakta zorlanıyor ve profesyonel bir yönetime ihtiyaç duyuyorsanız NoorCM çatısı altında Bireysel Portföy Yönetimi ile hizmet vermeye hazırız.


Neden Portföy Yönetimi?

Getiri ve risk ikileminde kabul edilebilir riske karşı hedeflenen getiriyi sağlamayı amaçlarken profesyonel desteğin önemine inanıyoruz.


Nasıl bir strateji?

Kısa vadeli piyasa dalgalanmalara karşı korunaklı, temel yaklaşım ile uzun vadeli bakış açısına inanıyoruz.


Farklıyız…

Çünkü “Döviz tasarruflarınız için” NoorCM/BPY çatısı altında vadeli ve opsiyon piyasasında yönetim ile bir “İLK”’e imza atıyoruz. 

 

 

Kurallarımız var…

  • Profesyonel Para Yönetimi
  • Çeşitlendirilmiş Ürün ve sektör dağılımı
  • Risk yönetimi ve çıkış planı


Bizimle çalışmaya karar verdiniz, süreç nasıl işliyor?

  • Yerindelik testi ile yatırımcının risk algısı belirleniyor,
  • Risk/getiri tercihine göre yatırımcı NoorCM’in önceden belirlediği portföy grubuna dahil oluyor veya kişiye özel yaklaşım ile uygun portföy dağılımı belirleniyor,
  • Belirlenen yatırım kısıtlarına göre karşılaştırma ölçütü veya eşik değer tanımlanıyor,
  • Performans dönemi için 3,6,9,12 ay seçenekler arasında yer alıyor.  Ancak önerimiz orta vadeli yaklaşım ile 12 aylık performans dönemini tercih etmeniz.  
  • Gerekli evrakların hazırlanması ve hesap açılışı ardından performans dönemi fon transferi ile başlıyor.


Süreci bizimle takip edin…

Dönemsel olarak Portföy Performans sunumunu yatırımcılarımız ile paylaşıyoruz. Bunun dışında yatırımcılarımız istediği anda portföyün son durumuna ilişkin rapor alabilir.   


Performansı beraber değerlendiriyoruz,

Makro Ekonomik görünüm eşliğinde piyasa görüşümüzü yatırımcı ile paylaşıyoruz.  Dönem sonu performans değerlemesi ve geleceğe dönük beklentiler ile yatırımcılarımızın tercihleri doğrultusunda yatırım kıstaslarında güncelleme gerçekleştiriyoruz.


Böylece hep daha iyiyi yakalamak için yatırımcılarımızla birlikte çalışıyoruz.

NoorCM BPY hakkında ayrıltılı bilgi için bizi arayın 0212 280 66 66