Gündemin Nabzı Ekonomistanbul’da Tutuldu!

Gündemin Nabzı Ekonomistanbul’da Tutuldu!

10/11/2016

9 Kasım 2016 Çarşamba günü Nişantaşı Üniversitesi Sadabad Kampüsünde gerçekleştirilen Ekonomistanbul Zirvesi yoğun bir katılımla son buldu. Açılış konuşmasını NoorCM Genel Müdürü Jihad Shannak ve Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Esra Hatipoğlu’nun yaptığı zirve, Amerika Başkanlık seçimlerinin açıklandığı günde gerçekleşmiş olması dolayısıyla gündemin de yorumlandığı bir söyleşi özelliğini aldı. Zirve öncesi basın mensuplarına başkanlık seçim sonuçlarını yorumlayan konuşmacılar daha sonra öğrenci ve yatırımcılarla bir araya geldi.

 

İlk oturumda yer alan konuşmacılar arasında Prof. Dr. Sadi Uzunoğlu, Prof.Dr. Ege Yazgan, Prof. Dr. Burak Arzova, Tamek CFO’su Arda Tunca yer alırken ikinci oturumda Murat Salar, Işık Ökte, Serdar Pazı ve Mert Yılmaz konuştu. Zirvenin moderatörlüğünü ise BloombergHT’den Güzem Yılmaz yürüttü. Toplantının gündeminde güncel konularla beraber ‘Dünya Ekonomilerini Son Durumu – Merkez Bankalarının Rolü’ ve ‘Türkiye Ekonomisinin Son Durumu – TCMB Politikaları’ yer aldı. Gündemin ve piyasaların yorumlandığı zirvede oturum sonrası konuşmacılar plaket ve hediyelerini aldı.

 

Öğrenci ve yatırımcılardan büyük ilgi gören zirve 1 salonda gerçekleştirilirken, 2 ayrı salonda ise canlı yayın desteği ile izlendi. Ayrıca NoorCM youtube hesaplarından zirve tüm takipçilerle canlı olarak paylaşıldı.

 

Yatırım ve piyasaları anlamanın en sağlıklı ve başarılı yolunun eğitimden geçtiğini belirten NoorCM yöneticileri bu tarz zirvelerin önümüzde dönemlerde de gerçekleşeceğini belirttiler.