Kullanılan İşlem Platformunun ve Bilgisayar Ağının Özellikleri, Riskleri ve Güvenlik Tedbirleri İle Platformda Meydana Gelebilecek Risklere Karşı Kullanılabilecek Alternatif İletişim Yöntemleri

Noor Capital Market Menkul Değerler A.Ş.

MetaTrader 4 Özellikleri

MetaTrader 4, kolay kullanımı ve gelişmiş grafik uygulamasıyla forex yatırımcıları tarafından en çok tercih edilen programdır.


MetaTrader 4, profesyonel al-sat yapan yatırımcının piyasadaki gücüdür.Piyasayı anlık olarak takip etmek isteyen yatırımcılar için güvenilir bir platform olan MetaTrader 4, ekrandaki piyasa değerlerini sürekli olarak güncelleyerek dünyanın her noktasındaki insanlara aynı anda aynı bilgileri sağlamaktadır. Bu sebeple yatırımcılar eşit şartlarda yatırım yapmaktadırlar.

 

MetarTrader‘ın bir diğer özelliği ise , günlük olarak yapılan her şeyin özetini saklamasıdır. Yani günlük hesap hareketleri özeti, gerçek zamanlı bakiye, işlem, kullanılan emirler, kar / zarar gibi olay özetlerini saklamaktadır. Bu saklanılan özetler işlem yapmadan önce piyasa yönünü ya da trendi belirlemek için yapılan analizlerde kullanılmaktadır. Ayrıca bu kayıt özetlerinin saklanması, yatırımcının yaptığı hataları görmesi ve tekrar etmemesi açısından büyük önem taşımaktadır.

‘Takip Eden Zarar Durdurucu’ özelliği sayesinde sizi bilgisayar karşısına bağlamadan, günlük hayatınıza devam ederken işlem yapma imkanı sunuyor.

MetaTrader ile çoklu hesaplar için birden çok işlem yapılabilmekte birden fazla emir girilebilmektedir. Tüm bu hesap bilgileri, yapılan işlemler, günlük hareket özetleri gibi önemli verilerin akışı sadece aracı kurum ve yatırımcı arasında sağlandığı için 3. kişiler tarafından erişilmesi mümkün değildir.

•Expert Advisor (Uzman Danışmanlar) Kullanımı
•Geniş bir Gösterge ve Grafik Araçları Yelpazesi
•Kolay Emir Girişleri
•Çoklu Dil Desteği
•Kullanıcı Dostu Arayüz
•Güvenilir Alt yapı

Minimum Sistem Gereksinimleri:


•Microsoft Windows 98SE/ME/2000/XP/Vista/7
•32 kbps ya da daha hızlı internet bağlantısı;
•128 Mb RAM;
•Pentium 4 İşlemci;
•100 Mb boş sabit disk alanı önerilmektedir.

Bilgisayar destekli elektronik işlem platformu (Noor MetaTrader 4), yatırımcının Noor Capital Market Menkul Değerler A.Ş. ile yazılı ya da sözlü olarak irtibata geçme ihtiyacı duymadan, kişisel bilgisayarı üzerinden şahsi müşteri hesabındaki kaldıraçlı alım-satım işlemlerini gerçekleştirmesine olanak sağlamaktadır.

Platfom istemci ve sunucu olark inşa edilmiştir. İletişim kanalı güvenliği için SSL, hizmet sunmak için de yedekli internet hatları kullanılmaktadır. Yatırımcının işlem yapabilmesi için aktif internet bağlantısına sahip olması gerekmektedir.

Yatırımcılarımıza hizmet veren sunucu ve hatlarımız aktif ve pasif mimaride yedekli olarak çalışmaktadır. Bu sayede işlemlerinizi güvenle kesintisiz şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

Alternatif İletişim Yöntemleri

Elektronik ortamda emir iletiminde kullanılan işlem platformları ve alternatif yöntemler aşağıdaki gibidir.

Pay Piyasası için NoorCM Internet şubesi , Matriks Mobile ve NoorCM Müşteri Hizmetleri

Vadeli İşlemler için NoorCM Internet şubesi , Matriks Mobile , NoorCM Metatrader 5 , Metatrader 5 Mobile ve NoorCM Müşteri Hizmetleri

Kaldıraçlı Alım Satım İşlemleri için Meta Trader 4 , Metatrader 4 Mobile ve NoorCM Müşteri Hizmetleri