HAKKIMIZDA
noorcm

Noor Capital Market Menkul Değerler A.Ş.; Kuveyt merkezli yatırım ve finansal hizmetler şirketi NCM Investment’ın Türkiye’deki iştirakidir.

Noor Capital Market Menkul Değerler A.Ş.; Kuveyt merkezli finansal hizmetler şirketi NCM Investment’in (http://www.ncminvest.com) Türkiye’deki iştirakidir.

 

NCM Investment, Kuveyt Sermaye Piyasaları Otoritesi (Capital Markets Authority, Kuwait) tarafından lisanlı (Lisans no: S.C/659/2000) bir aracı kurumdur. NoorCM; Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri, Türkiye ve Ürdün başta olmak üzere GCC (Körfez) ülkelerinde ve MENA (Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesi)’nde uluslararası para ve emtia piyasaları ve diğer tezgâh üstü (OTC) ürünleri için bireysel ve kurumsal müşterilerine piyasa yapıcılık, aracılık, finansal çözümler ve iş geliştirme hizmetleri vermektedir.  

 

Kuveyt’te yerleşik NCM Investment’in çoğunluk hissesi %51 oranı ile yine Kuveyt’te yerleşik, halka açık, Kuveyt Borsasına kote (Hisse kodu:250, AMWAL) ve Kuveyt Merkez Bankası (Central Bank of Kuwait) lisanslı Amwal International Investment Company KSCP. (http://www.amwal-invest.com/) yatırım bankasına aittir. Amwal Investment Abu Dhabi Financial Group (www.adfg.ae)’a bağlı Shuaa Capital (www.shuaa.com)  iştirakidir.

 

NCM Investment, Türkiye’deki Noor Capital Market Menkul Değerler A.Ş. yatırımı ile de ürün yelpazesine ülkemiz organize borsa ve OTC ürünlerini eklemeyi, iki ülke arasındaki ekonomik işbirliği ve entegrasyona katkıda bulunmayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda NoorCM, 2012 yılında SPK Kaldıraçlı İşlemler A tipi – Piyasa Yapıcı lisansı ile OTC ürünlerde aracılık hizmeti vermeye başlamıştır. 2015 yılında Geniş Yetkili Aracı Kurum lisansı almıştır. 2019 yılında ise Bireysel Portföy Yöneticiliği faaliyetine başlamıştır.

 

Bu alanda bölgedeki ödüllü OTC piyasa yapıcılık ve destek anlayışını, tecrübe ve birikimini, şeffaf ve yüksek katma değerli hizmet anlayışını Noor Capital Market Menkul Değerler A.Ş. bünyesinde Türk yatırımcılarla buluşmuştur. NoorCM, Kuveyt merkezi ile entegre olarak Türkçe, İngilizce, Arapça ve Farsça dillerinde BİST A.Ş ve Vadeli İşlemler ve Opsiyon Borsası ürünleri aracılık hizmetleri, ABD Vadeli İşlemler Piyasası(Futures)  ürünleri aracılık hizmetleri, Uluslararası döviz pariteleri (Forex), Kıymetleri maden ve Enerji Emtia ürün gruplarında OTC piyasa yapıcılık hizmeti, kişiselleştirilmiş yatırımcı destek programları ve uluslararası kurumsal finansal çözüm hizmetleri sunmaktadır.

 

Şirket şeffaflık, doğru iletişim ve “her NoorCM müşterisi için eşdeğer ama her bir NoorCM müşterisi için özelleştirilmiş hizmet” değerlerini ilke edinmiştir. NoorCM her müşterisi için hedeflenen piyasa şartlarını sunarken, her bir müşterisinin kendi yatırım beklenti ve ihtiyacına uygun verimli işlem ortamını Türkiye OTC uzmanlarının birebir görüşme ve analizleri ile belirlemekte, uygulamakta, sürekli takip etmekte ve geliştirmektedir. NoorCM hizmet verdiği yıllar boyunca, müşterilerinin ürün/piyasa analizi, işlem tekniği ve işlem psikolojisi yönündeki sürekli gelişimini kendi şirket ve organizasyon gelişiminin kaynağı olarak kabul etmiştir.

 

 

 

https://www.noorcm.com.tr/yonetim.html

 

Khurram SAYEED
Chairman/Global CEO of NCM Investment Co.

 

NoorCM’de birlikte çalışmak dileğiyle,

 

NOOR CAPİTAL MARKET MENKUL DEĞERLER A.Ş.

 

 

09.12.2015 tarih ve G-022 (395) sayılı “Geniş Yetkili Aracı Kurum” belgemiz ile yetkili olduğumuz “Yatırım hizmet ve faaliyetlerine ilişkin tabloya bu linkten ulaşabilirsiniz. 

 

Yetkili Olduğumuz Faaliyetler
NoorCM KAP Bilgileri
NoorCM MKK e-ŞİRKET bilgileri
NoorCM BIST bilgileri
NoorCM TSPB bilgileri